Richard Wagner

Ein Bühnenfestspiel für drei Tagen und einen Vorabend

DAS RHEINGOLD
Vorabend
Libretto van Richard Wagner
Wereldpremière 22 september 1859, Königliches Hof- und Nationaltheater, München

DIE WALKÜRE
Erster Tag
Libretto van Richard Wagner
Wereldprermière 26 juli 1870, Königliches Hof- und Nationaltheater, München

SIEGFRIED
Zweiter Tag
Libretto van Richard Wagner
Wereldpremière 16 augustus 1876, Festspielhaus, Bayreuth

GÖTTERDÄMMERUNG
Dritter Tag
Libretto van Richard Wagner
Wereldpremière 17 augustus 1876, Festspielhaus, Bayreuth

Eerste uitvoering van de cyclus in augustus 1876 in het Bayreuther Festspielhaus:
13 augustus Das Rheingold, 14 augustus Die Walküre, 16 augustus Siegfried, 17 augustus Götterdämmerung

DE NEDERLANDSE OPERA / 1998-1999

GÖTTERDÄMMERUNG
foto Monika Ritterhaus
   
muzikale leiding Hartmut Haenchen 
regie Pierre Audi 
decor George Tsypin 
kostuums Eiko Ishioka 
licht Wolfgang Göbbel
choreografie  Amir Hosseinpour (Götterdämmerung)
dramaturgie Klaus Bertisch 
   
DAS RHEINGOLD   
Vorabend  
Wotan  John Bröcheler
Donner  Jürgen Freier
Froh  Albert Bonnema
Loge  Chris Merritt
Alberich  Henk Smit
Mime  Graham Clark 
Fasolt  Peter Mikuláš 
Fafner  Carsten Stabell
Fricka  Reinhild Runkel
Freia Carola Höhn
Erda  Anne Gjevang
Woglinde Gabriele Fontana
Wellgunde Hanna Schaer
Flosshilde Catherine Keen
   
DIE WALKÜRE  
Erster Tag  
Siegmund  John Keyes
Hunding  Kurt Rydl 
Wotan  John Bröcheler 
Sieglinde  Nadine Secunde (2, 18 juni) / Jeannine Altmeyer (10, 26 juni)
Brünnhilde  Jeannine Altmeyer (2, 18 juni) / Nadine Secunde (10, 26 juni)
Fricka  Reinhild Runkel
Gerhilde  Irmgard Vilsmaier 
Ortlinde  Annegeer Stumphius
Waltraute  Hanna Schaer 
Schwertleite  Hebe Dijkstra 
Helmwige  Kirsi Tiihonen
Siegrune  Catherine Keen
Grimgerde  Regina Mauel
Rossweisse  Elzbieta Ardam
   
SIEGFRIED   
Zweiter Tag  
Siegfried  Heinz Kruse
Mime  Graham Clark
Der Wanderer  John Bröcheler 
Alberich  Henk Smit 
Fafner  Carsten Stabell
Erda  Anne Gjevang
Brünnhilde  Jeannine Altmeyer (4, 20 juni) / Nadine Secunde (12, 28 juni) 
Waldvogel  Stefan Pangratz (solist Tölzer Knabenchor) 
   
GÖTTERDÄMMERUNG   
Dritter Tag  
Siegfried  Heinz Kruse
Gunther  Wolfgang Schöne 
Alberich  Henk Smit
Hagen  Kurt Rydl 
Brünnhilde  Jeannine Altmeyer (7, 23 juni) / Nadine Secunde (15, 30 juni) 
Gutrune  Eva-Maria Bundschuh
Waltraute  Anne Gjevang 
erste Norn  Hebe Dijkstra
zweite Norn  Irmgard Vilsmaier
dritte Norn  Kirsi Tiihonen 
Woglinde  Gabriele Fontana
Wellgunde  Hanna Schaer 
Flosshilde  Catherine Keen
   
orkesten Residentie-Orkest (Das Rheingold)
  Nederlands Philharmonisch Orkest (Die Walküre, Götterdämmerung)
  Rotterdams Philharmonisch Orkest (Siegfried)
   
koor Koor van De Nederlandse Opera (Götterdämmerung)
koordirigent Winfried Maczewski 
   
1e cyclus: 
DAS RHEINGOLD  1 juni 1999 - Het Muziektheater, Amsterdam 
DIE WALKÜRE  2 juni
SIEGFRIED   4 juni
GÖTTERDÄMMERUNG 7 juni
   
2e cyclus:  
DAS RHEINGOLD 9 juni
DIE WALKÜRE  10 juni
SIEGFRIED  12 juni
GÖTTERDÄMMERUNG  15 juni
   
3e cyclus:  
DAS RHEINGOLD 17 juni
DIE WALKÜRE 18 juni
SIEGFRIED 20 juni
GÖTTERDÄMMERUNG  23 juni
   
4e cyclus:   
DAS RHEINGOLD  25 juni 
DIE WALKÜRE  26 juni 
SIEGFRIED  28 juni 
GÖTTERDÄMMERUNG  30 juni 
   
  Das Rheingold - reprise uit het seizoen 1997/98
  Die Walküre - reprise uit het seizoen 1997/98
  Siegfried - reprise uit het seizoen 1997/98
  Götterdämmerung - reprise uit begin van seizoen 1998/99